گروه ها

خانه کاشت مو

کاشت مو

ریزش موی مردان در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید در جمهوری چک، نیمی از مردان دچار ریزش مو می‌شوند. شیوع این بیماری در نژادهای مختلف هم متفاوت است. مردان سفید پوست بیشتر از دیگر نژادها سرخ پوست و سیاه پوست دچار این عارضه می‌شوند؛ لذا ریزش مو یک مسئله رایج در دنیا می‌باشد.

معرفی کلی

Hair transplant عمل کاشت مو است. امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، تقاضای عمل کاشت مو هر سال بیشتر از سال قبل می‌باشد.

با پیشرفت علم پزشکی، آمار موفقیت در کاشت مو به 98% رسیده است.

ریزش مو و کاشت مو مخصوص مردان نیست و گاهی زنان نیز از این عمل زیبایی استفاده می­کنند. همچنین این عمل به سن نیز ربطی ندارد و گاهی نوجوان‌ها نیز دچار ریزش مو می‌شوند.

هزینه کاشت مو

هزینه یک جراحی خوب بسته میزان سطح پوست، متغییر است. همچنین تراکم مو نیز در این عمل نقش دارد. هزینه عمل کاشت مو به صورت متوسط 10 میلیون تومان است.

روش های انجام عمل و چگونگی آن

عمل کاشت مو تنها به دو روش رایج  FUE و FUT صورت می‌گیرد. در روش FUE فولیکول مو به تنهایی خارج می‌شود و کاشته می‌شود.

در روش FUT کاشت مو به صورت دسته‌ای صورت می‌گیرد و جای زخم آن روی سر باقی می‌ماند. لذا برای افرادی که از موی بلند استفاده می‌کنند بهتر است.

ریکاوری و بعد از عمل

پس از جراحی ممکن است تا چند روز داروهای ضد درد مصرف کنید. همچنین باند روی سر شما تا دو روز باقی بماند. بیشتر بیماران تا 2 الی 5 روز پس از بیماری به کار خود بازمی‌گردند. پس از عمل، موهای کاشته شده دچار ریزش می‌شود اما شما پس از چند روز رشد مجدد آنها را مشاهده می‌کنید.

معایب و عوارض جانبی

در این عمل جراحی ممکن است جای زخم بر روی صورت شما باقی بماند یا بافت پوست شما در اثر جراحی از بین برود. همچنین ممکن است بیمار به مواد استفاده شده در جراحی حساسیت داشته باشد و این در عمل جراحی نشان داده شود.

معایب و عوارض جانبی

خون ریزی، کبودی دور چشم، عفونت در پوست و ناحیه عمل شده، احساس خارش در سر و بی حسی در نقاط سر از جمله ریسک ها و عوارض جانبی این جراحی است.

کاشت مو و فلان و فلان

ریکاوری راینوپلاستی ممکن است چندین هفته به طول بیانجامد. بعد از عمل، چنانچه بیهوشی به صورت کامل صورت گرفته باشد، باید از بازگشت صحیح و کامل مطمئن شد. در 48 روز بعد از عمل، بیمار باید کارهای زیر را انجام دهد. برای اطلاع از آن کلیک نمایید.